al

TZ: Antonín Panenka a ukradený PRO kraj

TZ: Na ukradenou identitu hnutí JsmePRO! Kraj 2016 upozorňuje video s Antonínem Panenkou

(15. září 2016, Ústí nad Labem) Hnutí JsmePRO! Kraj 2016 začalo pomocí videa s Antonínem Panenkou veřejnosti vysvětlovat okolnosti krádeže své původní značky PRO! kraj. Tu si nedávno přisvojila bílinská strana B10, která pod názvem ProKraj vstoupila do krajských voleb. Původní PRO! kraj, který byl jedinou skutečnou opozicí v krajském zastupitelstvu, se pak musel přejmenovat na JsmePRO! Kraj 2016.

Věříme, že lidé se nakonec nenechají falešným prokrajem nachytat. Podíváte-li se ne jejich kandidátku a vidíte, že do kampaně vložili hodně peněz, je jasné, odkud vítr vane. Političtí podnikatelé se bojí, že by naším volebním úspěchem přišli o vliv nad veřejnými rozpočty,“ řekl k tomu Leo Steiner, který vede JsmePRO! Kraj do voleb. „Ústecký kraj je laboratoří podvodů – k nakupování hlasů chudých voličů teď přibyl další trik – krádež značky úspěšné opozice. Věříme ale, že tenhle podvod nevyjde,“ dodal k tomu Steiner.

Hnutí JsmePRO! Kraj 2016 (dříve PRO! kraj) uspělo v posledních krajských volbách – šestice jeho zastupitelů plnila opoziční roli. Na současné kandidátce hnutí je mnoho členů místních uskupení, která výrazně uspěla v posledních komunálních volbách – například PRO! Ústí, PRO! Chomutov, Volba PRO! Teplice, Zdravá Krupka, Koalice PRO Benešov, Volba pro město Děčín, Koalice pro Louny, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst a také KDU-ČSL.

Video je ke zhlédnutí na facebooku: https://www.facebook.com/prokraj/ a youtube: http://bit.ly/Leo_a_Antonin. Za první den jej vidělo téměř sedm tisíc lidí.