Mgr. Leo Steiner

Leo pomohl svojí odvahou rozbít organizovaný zločin při rozkrádání eurodotací v Ústeckém kraji. Nechal se od mafiánů zaměstnat v dotačním úřadě ROP Severozápad, ale od začátku spolupracoval s policií. Za své počínání obdržel veřejná ocenění, například od Nadačního fondu proti korupci. Leo je navíc skvělý manažer, a tak není divu, že vede kandidátku JsmePRO! Kraj 2016.

„Už neplatí, že Ústecký kraj má jen obyvatele a žádné občany. Patriotů přibývá. Nemá smysl čekat na nějaké spasitele, musíme si pomoci sami a učinit z Ústeckého kraje sebevědomý region.“Leo Steiner

Leo Steiner se narodil v roce 1971 v Mostě. Absolvoval chomutovské gymnázium a pak pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. Prošel si učitelskou praxí, učil tělocvik a občanskou výchovu na mosteckých základních školách. Pak se dal na drobné podnikání.
Později pracoval v manažerských funkcích ve veřejné správě, například jako náměstek na Státním fondu životního prostředí. Tam ostatně opět pracuje, dnes jako šéf sekce se 150 zaměstnanci – Leo Steiner je zodpovědný především za program Nová zelená úsporám. Ještě předtím ale řídil Oblastní charitu v Mostě.

„SPOLUPRÁCE“ S MAFIÍ
Jeho mediálně nejznámější angažmá bylo v dotačním úřadu ROP Severozápad. Tedy v úřadu tehdy pod faktickou správou severočeských politických mafiánů kolem ODS a ČSSD. Leo Steiner jako manažer velmi záhy přišel do styku s politiky, kteří protiprávně rozdělovali miliardy korun. Peníze, které měly pomoci zaostalému severozápadu Čech, ve skutečnosti nejvíce pomáhaly politickým kmotrům a jejich firmám.“Ta obrovská míra korupce mě překvapila. Ústecký kraj je laboratoř podvodů a bohužel někteří z těch podvodníků mají vliv dodnes,“ říká Leo Steiner. Také díky jemu a jeho důkazům stanuli před soudem první politici z ČSSD a ODS, jejichž hlavním posláním bylo zlodějské přerozdělování dotací. Zadejte si do vyhledávače „Když chceš bojovat s mafií, musíš do ní vstoupit“ a přečtěte si o Leově boji se severočeskou mafií více.

ZMĚNU JE TŘEBA ŘÍDIT

Nejen odvaha a čestnost přivedly Lea do čela kandidátky JsmePRO! Kraj 2016. Je to zkušený manažer změny. Leo Steiner dobře ví, že Ústecký kraj změnu potřebuje. A pořádnou. „Věřím, že současná vláda komunistů i to co bylo před ní, je jen slepou odbočkou ve vývoji Ústeckého kraje. Patříme do vyspělé Evropy a ne na východ, kam kraj vedou komunisté. Věřím, že už je tu dost sebevědomých lidí, kteří nám pomohou posunout kraj dopředu,“ dodává Leo Steiner.

DOTACE A DLUHY
Leo chce zrušit hloupé a netransparentní dotace. Ví, že kdyby se stal hejtmanem, čeká na něj spousta kostlivců. A hodně práce v přenastavení systému nakládání s veřejnými prostředky. „Nemá smysl úspory projídat, jako to dělají komunisté při každoročním porcování medvěda. Mohu slíbit, že pod mým vedením by kraj byl do čtyř let bezdlužný.“

KRAJ PLNÝ INOVACÍ
A když se ze zahrady svého domu kouká na České středohoří a Krušné hory, dodává: „přál bych si sebevědomý kraj se spoustou odvahy a s řešeními, která tu zatím nejsou tradiční.“
Leo Steiner byl členem KDU-ČSL, ale už několik let je nestraníkem.

Podívejte se na krátké video s Leem a pak zkuste překliknout třeba na na naše Devatero – volební program JsmePRO! Kraj 2016.

Sdílejte prosím tuto stránku. Děkujeme.